Bílá sobota byla opravdu bílá

Velikonoce už neodmyslitelně patří k období, kdy u nás slavíme svátky jara. Po dlouhé zimě se již většina z nás těší, až odezní poslední mrazy a slunce svými paprsky pohladí naše tváře svou hřejivou silou. Ale ne vždycky to tak je. Pamatuji si Velikonoce, kdy i ve Skutči napadlo po kotníky sněhu a pamatuji si i Velikonoce, kdy jsme s kamarády na pomlázku šli i v tričku a v kraťasech. A jaké byly Velikonoce roku 2023?

Když se zpětně ohlédnu za uplynulými svátky, musím přiznat, že ty letošní se mi moc líbily. Byly různorodé a velmi zajímavé. Dokonce i ty dvě vajíčka, které jsem dostal, se mi podařilo bezpečně dopravit domů. A to i po několika kalíšcích legendárního posilujícího nápoje.

Ale už dost povídání a podíváme se na Bílou sobotu. Protože ta byla opravdu bílá. V sobotu se nám počasí rozhodlo udělat takové malé překvapení. Při pohledu z okna, jsem viděl jenom mlhy a déšť, na teploměru nízké teploty. Po chvilce mě ale napadlo, podívat se i na webkameru, která je na Luckém vrchu. A ta ukázala bílé pláně. Plán byl jasný, beru auto a jedu se podívat na Devět skal. Od Skutče co by kamenem dohodil a zbytek dojel. Kolem 9:45 mám auto již zamčené a vyrážím na cestu. Všude je sníh. Obloha zatažená, sluníčko žádné, na stromech se držel těžký mokrý sníh. Mám jeden svůj oblíbený okruh, který jsem si vymyslel jak si projdu. Protože všude byla spousta vody a slunečních paprsků jsem se za celou dobu nedočkal, využíval jsem k focení hlavně vodní hladinu. Ať už to byla kaluž nebo nějaký příkop.

Přímo na vrcholu Devíti skal nebylo vidět vůbec nic, ale mlha dávala místu zajímavou a hezkou atmosféru. Během chvíle se na skále a pod skálou vystřídalo několik dalších turistů. Kousek před vrcholem jsem u Vysoké studně potkal skupinu turistů, kteří si tam hezky užívali zimního počasí.

Celý okruh, který jsem ten den prošel měl sedm a půl kilometru a trval mi dvě hodiny. Nutno podotknout, že jsem docela často někde stál a fotil či se jen koukal. Odkaz na celou mou trasu uvidíte zde a na mapě se můžete podívat, kudy jsem přesně šel. Trasa je velice jednoduchá a není nijak náročná. Je to krásná procházka a v každém ročním období hezká podívaná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *