Cyklovýlet a Devět skal na kole

9:30 ráno a já jsem dorazil na Vysočinu do Samotína. Mám s sebou kolo a chci se projet kolem Devítí skal a po okolních kopcích. Teplota je něco kolem 8°, svítí sluníčko, ale fouká docela silný vítr. Doufám že v lese to počasí bude lepší. Vyrážím, čas je akorát.

První fotografická pauza je na kopečku, odkud vidíte monument Radka Jaroše a za ním Drátenickou skálu.

Na tomto místě stával zelený sloupek. Byl vyroben v Kadovských železárnách, možná již v 17 století. Originální byl však roku 1995 odcizen. V roce 2001 byla zhotovená jeho replika a dána na toto místo. Turistů je na parkovišti úplné minimum.

Rozsáhlé skalní hřebeny přírodní památka 9 skal. Díl mrazového zvětrávání. Rozsáhlý skalní systém je tvořen třemi dlouhými hřebeny s devíti věžemi a třemi malými věžičkami. Jednotlivé skalní hřebeny jsou vysoké 12 až 20 m. Na haldy na úpatí skal navazuje 80 m dlouhý balvanitý proud.

Po žluté turistické jsem se vydal směr rybník Medlov a Sykovec.

Je pul jedné odpoledne a zrovna se nacházím na rozcestníku Nad Medlovem. Povídám si s pánem, který tu má půjčenou chatu. Říkal, že díky tomu jak je hodně vody, tam má úplně podmáčenou podlahu.

Nedivím se že chata je celá podmáčená. Je to hnedka v rovince a na místě, kam odtéká voda z rybníka Medlov. Ptal se mě, jestli kolo není přítěž v tomto terénu. Odpovídám, že v tomto úseku by to bez kola bylo mnohem lepší. Ale jinak, že se po cestách jezdí docela dobře. Obešel jsem takto s kolem celý rybník Medlov.

Sníh už je skoro všechen pryč a jen tak občas najdete nějaké bílé místo.

Od rybníka Sykovec se vracím po žluté stezce zpět do Samotína, kde mám konec výletu. Je právě 14:30 a já jsem na kole ujel něco kolem pětatřiceti kilometrů. Někam jsem si nespěchal a jel jsem si docela v pohodě. Trasy a terénu se bát nemusíte, ideální pro všechny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *