300 ZGH 2022

300 Zatáček Gustava Havla v Hořicích 2022

59. ročník slavného závodu 300 ZGH v Hořicích je již minulostí, ale můžeme říct, že se skvěle vydařil.

300 ZGH 2022

O víkendu 21. a 22. května 2022 se v Hořicích konal 59. ročník slavného závodu 300 Zatáček Gustava Havla. Město se tak znovu otevřelo všem příznivcům přírodních okruhů, silných motocyklů. Za krásného počasí si diváci užili závodní atmosféru, řev motorů a vůni benzinu. A diváků bylo hodně, děkujeme!

Ve volné chvíli jsme si s kamarádem našli v pátek i chvilku, kdy jsme navštívili velice krásnou expozici místního muzea, věnovanou právě těmto závodům a jejich závodníkům. Na místním zámečku je vždy hezká výstava, kterou doporučujeme navštívit.

Sobotní den, jak už tomu tak bývá, byl ve znamení hlavně tréninkových jízd a seznamování s tratí. A to platí i pro mě jako pro fotografa. Fotit takto rychlé stroje není jen tak a bylo potřeba i pro mě se do toho zase dostat. V sobotu jsem se pohyboval kolem trati od startu směrem do města. Na focení jsem si tentokrát vzal s sebou Canon 70D a objektiv Sigma 100-300 f4.

Nedělní program zahájila tradičně třída Sportproduction 125, a na jejím startu bylo dvacet osm závodníků. Pavel Nechanický projel pod cílovou vlajkou jako první. Ve druhém závodě stroje vystřídaly ostré speciály třídy 125 GP/Moto3. V posledním kole se dopředu dostal Patrik Kolář. Následovala třída Open 250 a v nichž úřadoval Karel Kalina. Nejmenší supersporty SSP 300 vyhrál Radek Lamich. Supersport 600 vyhrál Marek Červený před Kamilem Holánem. Souboj dvouválců Supertwin vyhrál Jan Markalous.

V dalším závodě se představily stroje třídy Supermono a supersporty SSP 400. Oba závody byly klasifikovány samostatně. V Supermono byl favoritem Petr Najman a v SSP 400 Dan Vysloužil a Petr Plichta. Vyvrcholení přišlo v podobě třídy Superbike kde si pro vítězství dojel Němec Davit Datzer.

Odkaz na kompletní fotogalerii ZDE

Tolik v krátkosti k 59. ročníku 300 ZGH a nám nezbývá nic jiného, než se těšit na srpnové Czech Tourist Trophy, která se na téže trati uskuteční 13. – 14. srpna 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *