Koupaliště Dachova

Koupaliště Dachova u Hořic

Koupaliště a sluneční lázně Dachova u Hořic. Jedno z mála míst, které když navštívíte, vrátíte se zpět o několik desítek let. Prvorepubliková atmosféra vás jednoznačně pohltí. Stylové koupaliště s dřevěnými kabinkami, kde se můžete v klidu převléknout než vyrazíte do vody s pískovcovým podložím.

Koupaliště Dachova

Kolem vody je travnatá plocha, před kabinkami i písečná pláž. A projít se bosou nohou v písku je velmi příjemný pocit, alespoň pro mě. Uprostřed vodní plochy koupaliště je dřevěný ostrůvek, na kterém můžete odpočívat i během svých plaveckých výkonů. Najdete zde sociální zařízení, sprchy i občerstvení. Dříve tu byl i tobogán, ale ten byl odstraněn a hledali by jste ho marně. Však dříve taky tobogány nebyly. Koupaliště se již stalo i nejedním cílem filmových štábů.

Areál koupaliště byl vybudován v letech 1923 – 1925 dle projektu Ing. arch. Karla Bachury. Vodní nádrž má tvar čtverce 100 x 100 metrů. My jsme s kamarádem koupaliště navštívili v době, kdy se v Hořicích konaly závody silničních motorek 300 ZGH roku 2022. Voda měla příjemných 20 stupňů a ve vodě plavali čolci. Bazén je napouštěn pomocí trojice přírodním pramenům v okolí.

Ubytování pro správce

V areálu je také hřiště na beachvolejbal, trampolína a kemp. V kempu se dá po domluvě s provozovatelem ubytovat třeba ve stanu nebo karavanu či chatkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *