Oslavy vzniku SDH v obci Bělá u Luže

Obec Bělá je rozložena kolem Svatoanenského potoka cca dva kilometry od městečka Luže. První písemná zmínka je z roku 1932. V patnáctém století podléhala panství rychumburskému a rychtě v Radimi.

V roce 1892 si místní občané rozhodli založit hasičský sbor. K tomuto datu ho vede pan Jan Stoklasa. A od něho jsem také dostal pozvání na oslavy 130 let od založení SDH Bělá. Poprosil mě, zda by nebylo možné udělat nějaký drobný fotoreport z této akce na památku. A já samozřejmě souhlasil a pozvánku přijal. Protože na takovou akci je to vždy čest se dostat. 11.června 2022 jsem se tedy vydal na místo.

A jak to na oslavách vypadalo si můžete prohlédnout v několika málo fotografiích v článku.

Program celé akce :

  • 13:00 průvod obcí
  • 14:00 přivítání a předání vyznamenání
  • 15:00 hasičské ukázky
  • 16:00 ukázka psovodů z Luže
  • 17:00 taneční zábava

Průvod obcí odstartoval celé oslavy na okraji vesničky, kdy se následně pomalu přesouval až na místní hřiště. O hodinu později došlo k proslovům všech pozvaných hostů a předávání vyznamenání místním členům SDH Bělá. Po 15h předvedli hasiči ze Skutče vyproštění zraněné osoby z havarovaného auta a po nich následovala ukázka psovodů z Luže.

Oslavy ukončila taneční zábava do pozdějších večerních hodin. Krásná akce, která stála za shlédnutí a já tímto děkuji za pozvání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *