A kam zajít v Praze do přírody? Třeba do Divoké Šárky.

Určitě každý zná Prahu. Nemyslím, každou uličku a zákoutí, ale že se jedná o hlavní město České republiky. A když už v tom hlavním městě budete a chtěli by jste se podívat do přírody, najdete zde spousty zajímavých míst. A jedno z nich je třeba Divoká Šárka. Litovický potok, vyhlídka Divoká Šárka a skály.

Je neděle. Od slova nic nedělat, ale to u mě moc neplatí. Jsem člověk, který potřebuje neustále něco dělat a jinak tomu nebylo ani dnes. Chvíli doma vydržím, ale moc mě koukání na televizi nebaví, čtení mě uspává a jak si zkrátit v Praze dlouhou chvíli? Zajdu se podívat ven.

Po chvilce přemýšlení padla jasná volba na Divokou Šárku. Obloha je zatažená, mraky plné vody, bude pršet. Nevadí, beru oblečení, foťák a jdu na zastávku autobusu 191, který mě tam z Anděla pohodlně doveze. O několik desítek minut později vystupuji přesně tam kde chci a vydávám se na cestu. Počasí nezklamalo, slušně prší.

Ulicí Divoká Šárka sestupuji dolů mezi skály k Litovickému potoku. Červená turistická značka mě směřuje na okruh, který jsem si vymyslel a tak jdu. Můj směr je ke koupališti. Vzhledem k tomu, jaké je počasí, potkávám minimum lidí. Do deště se nikomu nechce, jen mě míjí jeden cyklista na horském kole a tady by se hodila hláška z jednoho českého filmu : Kde mám svoje blatníky? Má blátivou čáru přes celá záda.

Cesta vesele ubíhá dál, hostinec Dívčí skok láká na nějaké dobroty a u toho se můžete podívat na Hovorkův mlýn. Odpojuji se z červené trasy a začnu stoupat do kopce. Prší ještě více než před tím a já pomalu cítím, že voda získává převahu nad suchým oblečením. Pláštěnku nemám, přišlo mi to jako zbytečnost. Dostávám se k přírodnímu divadlu a na vyhlídku Dívčí skok. I když je počasí takové jaké je, fotím jen mobilem, fotoaparát se mi vyndávat nechce. Z lesů se odpařuje voda a mezi skalami to občas vytvoří i hezkou mlhu. Je to pěkná podívaná, když se mlha valí přes okraje kamenných valů. Džbán je kopeček, který je z dálky vidět a tam za chvilku už stojím. Další fotky, další voda. Pršet nyní začalo ještě více, je na čase se někde schovat. U hráze se na chvíli uklidím pod betonovou bránu a o chvíli později stojím pod jedním přístřeškem, který v Divoké Šárce je.

Výlet to byl opravdu krátký, ale za to deštivě vydatný ale moc pěkný. Jestli v Praze někdy budete přemýšlet, kam se zajít podívat, určitě si tam zajděte. Stojí to za to, jen si vyberte lepší počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *