Muzeum Hořice

Expozice muzea Czech Road Racing v Hořickém zámečku

Na letošní závody 300 ZGH, jsem se díky volnému dnu dostal už ve čtvrtek večer a tak jsem si na páteční den naplánoval návštěvu místního muzea a několik výletů po okolí. Na této výstavě jsem byl i rok před tím, ale expozice je vždy jiná a velmi zajímavá.

Najdete zde historické závodní motorky

Severovýchodně od náměstí, stojí hezký malý barokní zámeček, ve kterém expozici najdete. Pro rok 2022 se výstava nazývá : 120 let na závodní motorce. Rozsáhlé expozice jsou věnované Gustavu Havlovi a Františku Šťastnému. V muzeu se motivy každý rok střídají a tak vždy uvidíte něco jiného.

K vidění spousta exemplářů

U vchodu vás přivítají zaměstnanci muzea s úsměvem na tváří a za pouhých 50kč dospělý či 30kč zlevněné vstupné, můžete se začít hned věnovat výstavě. K zakoupení jsou u pokladny také všelijaké publikace, knihy a suvenýry. Muzeum má otevřeno cca od poloviny května do poloviny září 10:00 až 17:00.

I moderní stroje tu jsou

Pokud vás zajímá dění kolem motocyklových závodů a máte rádi vůni benzinu, je pro vás tohle místo jako stvořené. Uvidíte zde výstroj a trofeje Marka Červeného, Pearsonovu motorku, historické motorky a přečtete si mnoho užitečných informací. Výstava je doplněna o fotografie i originální exempláře přímo ze závodů. A pokud budete sledovat bedlivě, uvidíte tam i fotografie z mé tvorby.

Webové stránky www.museumcrr.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *